Download GPX file for this article
42.7525.5Full screen dynamic map
Матеріал з Вікімандрів
Столиця Софія
Валюта Болгарський лев
Населення 7 млн. (2019)
Електрика 230 вольт / 50 герц (Europlug, Schuko)
Телефонний код +359
Часовий пояс UTC+2
Екстренна служба 112
Напрям дорожнього руху праворуч

Болгарія знаходиться в Південній Європі на Балканському півострові.

Межує з Грецією і Туреччиною на півдні, з Сербією і Македонією на заході і Румунією на півночі. Має берегову лінію з водами Чорного моря на сході.

Зрозуміти[ред.]

Регіони[ред.]

Регіони Болгарії
Північний Захід
Південний Захід
Північ
Північна Фракія
Чорноморське узбережжя


Міста[ред.]

Інші місця[ред.]

Як дістатись[ред.]

Літаком[ред.]

Міжнародні аеропорти розташовані в:

  • Софії
  • Варні
  • Бургасі

Потягом[ред.]

Є залізничне сполучення з усіма сусідніми країнами, крім Македонії.

Автомобілем[ред.]

Автобусом[ред.]

Автобус Львів-Сонячний берег (через Румунію);

Далі, ніж до Поморія, автобуси з України не курсують.

Кораблем[ред.]

Транспорт[ред.]

Подорожувати Болгарією найкомфортніше на автобусах: сполучення між містами регулярне.

Міський транспорт більш-менш розвинений — у всіх містах є автобуси, тролейбуси; в деяких є трамваї, а в Софії одна гілка метро. Проте стан автобусних парків не дуже добрий: більшість моделей досить старі. Крім цього, великим мінусом міських автобусів і тролейбусів Болгарії є їх переповненість . У годину пік фізично складно забратися до транспорту Болгарії.

Залізничний транспорт зручно користуватися тільки у випадку, якщо ви плануєте поїздки в напрямках, що користуються популярністю , наприклад, Софія — Бургас або Софія-Варна. На жаль, поїзди , як і міський транспорт, здебільшого досить старі — лише зрідка трапляються вагони з такими зручностями, як біотуалет та кондиціонер . Якщо ви готові витратити трохи більше грошей, щоб проїхатися між містами з великим комфортом, то варто звернути увагу на міжнародні залізничні лінії, які частково проходять по цій країні.

Таксі краще замовляти телефоном , т.к. у Болгарії дуже багато нелегальних перевізників, які не забезпечують безпеку туристів. Як правило, машини таксі в Болгарії забарвлені у жовті кольори, на склі прикріплений прайс-лист. Якщо на курорті таксист пропонує вам «договірну ціну», поторгуйтесь.

Мова[ред.]

Болгарська. Більшість населення розуміє і розмовляє російською. Адміністрація готелів володіє англійською мовою (дехто також французькою).

Що відвідати[ред.]

Об'єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО[ред.]

  • Боянська церква
  • Мадарський вершник
  • Печерні церкви в Іваново
  • Фракійська гробниця в Казанлиці
  • Стара частина міста Несебр
  • Національний парк Пірін
  • Рильський монастир
  • Природний резерват Сребирна
  • Фракійські гробниці в Свештарах

Чим зайнятись[ред.]

Гольф-туризм в Болгарії має особливий потенціал, тому що погодні умови дозволяють грати в гольф протягом трьох сезонів поспіль. Майданчики Black Sea Rama і Lighthouse, що недалеко від Варни, визнані кращими для проведення гольф-турнірів.

У Болгарії багато річок і озер, які відкривають безмежні можливості для водного екстриму:

  • Рафтинг та каякінг — спуск по гірських річках на багатомісних надувних лотках, плотах, каяках. Ідеальний час для рафтингу — з березня по травень. Каякінг популярний навесні, влітку і восени. Річки Струма і Іськир підійдуть початківцям спортсменам. А для любителів гострих відчуттів вибирають Крушунскіе водоспади з частими порогами і сильною течією.
  • Водний туризм — захоплююча прогулянка на човні. Він не передбачає особливої фізичної підготовки. Зате дає можливість отримати насолоду від краси болгарської природи, відвідати дивовижні водні печери. Ви можете вибрати річкову або морську прогулянку на свій розсуд.

Кінний туризм давно розвинений в Болгарії. Найбільший і найвідоміший в Болгарії конезавод відкритий ще в 1864 році. Це — «Кабіюк». Він славиться елітними породами коней, популярними європейськими виставками і змаганнями. Там вам обов'язково дозволять покататися на коні! Прогулянку верхи під наглядом інструктора можна ще замовити в приватній стайні або в кінному клубі.

Болгарія приваблює виндсерферов з усієї Європи. Болгарське узбережжя ідеально підходить для початківців віндсерферів, тому що тут немає таких поривів вітру і високих хвиль, як на океанському узбережжі. І майже кожен болгарський курорт готовий надати в прокат всю необхідну екіпіровку. Найбільше виндсерферов у вересні на таких курортах як Золоті піски, Сонячний берег, Приморсько і Албена.

Також можна зайнятися спелеологією. А в Болгарії точно є, що подивитися. Там налічується більше 4000 печер, ущелин і прірв. Без особливої підготовки і спеціальних дозволів туристи можуть оглянути 12 живописних печер. Серед них Леденика, Магура, Сиева діра і Дьявольское горло. Назви печер говорять самі за себе — нудьгувати точно не доведеться!

Гроші та покупки[ред.]

Регіональна кухня[ред.]

Нічне життя[ред.]

Де зупинитись[ред.]

Де навчатись[ред.]

Як заробити[ред.]

Застереження[ред.]

Як зберегти здоров'я[ред.]

Поважати[ред.]

Зв'язок[ред.]

Ця стаття є кістяком. У неї є шаблон, але їй дуже не вистачає
інформації. Будь ласка, додайте ваші знання! Вперед!