Download GPX file for this article
38.89624-77.03716Full screen dynamic map
Матеріал з Вікімандрів


Вашингтон знаходиться в США.

Зрозуміти[ред.]

Вашингтон (англ. Washington, D.C.) — столиця США. Місто не входить до складу жодного зі штатів США; в адміністративному відношенні становить федеральний округ Колумбія. Розташоване на річці Потомак. Площа — 180 км². Населення — 582 049 мешканців (2005) (з передмістями за межами округу Колумбія — понад 5 млн.).

Історія[ред.]

Місце для столиці запропонував перший американський президент Джордж Вашингтон, на честь якого її й названо. Округ Колумбія (територія, передана Мерілендом і Вірджинією) створений Актом Конгресу в 1790–1791 роках. Ділянка від штату Вірджинія пізніше повернулась під юрисдикцію штату, отже сучасний Вашингтон розташований тільки на території, що колись належала Меріленду.

Місто сплановане французьким інженером П'єром Ланфаном (1754–1825). Столицею Вашингтон став 1 грудня 1800 року, після того, як із Філадельфії на нове місце переведені Конгрес і головні урядові установи. Однак права голосу на національних виборах мешканці столиці не мали до 1961 року.

Місцеве самоврядування введене 1975 року. Того самого 1975 року Волтер Вашингтон став першим обраним, і в той же час першим чорношкірим мером столиці Сполучених Штатів. Однак впродовж 1980-их і 1990-их років міський уряд критикували за невміле керівництво і надвитрати бюджету. 1995 року Конгрес створив Раду з фінансового контролю округу Колумбії для спостереження за всіма муніципальними витратами. Місто відновило свою фінансову потужність до 2001 року, коли дія Ради з контролю була припинена.

Клімат[ред.]

Вашингтон розташований у вологій субтропічній кліматичній зоні. Його клімат типовий для американських областей Центральної Атлантики, віддалених від води. Весна і осінь — теплі, в той час як зима прохолодна, з щорічним снігопадом, що становить у середньому 37 см. Середня зимова температура становить 3,3 °C з середини грудня до середини лютого. Снігові бурі зачіпають Вашингтон в середньому раз на кожні чотири-шість років. Найсильніші шторми називають «нордістер», які несуть, як правило, сильний вітер, проливні дощі або сніг. Ці шторми часто зачіпають великі райони східного узбережжя Америки.

Влітку спекотно і волого, в липні середня температура 26,2 °C і середньодобова відносна вологість близько 66%. Ці фактори можуть змусити деяких людей відчувати особистий дискомфорт. Сукупність високої температури і вологості влітку приносить дуже часті грози, деякі з них іноді супроводжують торнадо.

Найвища температура зареєстрована 6 серпня 1918 року і 20 липня 1930 року — +41 °C, у той час як найнижча температура склала −26 °C, вона була зареєстрована 11 лютого 1899 року під час Великий снігової бурі.

Як дістатись[ред.]

Літаком[ред.]

Потягом[ред.]

Автомобілем[ред.]

Автобусом[ред.]

Кораблем[ред.]

Транспорт[ред.]

Що відвідати[ред.]

  • Білий дім
  • Капітолій
  • Меморіал Джорджа Вашингтона
  • Меморіал Авраама Лінкольна
  • Меморіал Франкліна Рузвельта
  • Меморіал Джона Кеннеді
  • Меморіал воїнам, полеглим у Корейській війні
  • Арлінгтонський меморіальний цвинтар
  • Музей авіації і космонавтики
  • Національна галерея

Чим зайнятись[ред.]

Що купувати[ред.]

Де поїсти[ред.]

Дешево[ред.]

Середні ціни[ред.]

Дорого[ред.]

Де розважитись[ред.]

Де зупинитись[ред.]

Дешево[ред.]

Середні ціни[ред.]

Дорого[ред.]

Де навчатись[ред.]

Як заробити[ред.]

Застереження[ред.]

Як вирішувати проблеми[ред.]

Зв'язок[ред.]

Куди далі[ред.]

Ця стаття є кістяком. У неї є шаблон, але їй дуже не вистачає
інформації. Будь ласка, додайте ваші знання! Вперед!